Filosofie

Veškeré naše možnosti končí až tam, kde končí naše představivost. Proto hledáme nová řešení a nové cesty k nim. Víme, že cesta bez překážek nikam nevede, takže pro „to nejde“ u nás není místo a dobrý je překážkou pro skvělý. Ceníme si lidí, kteří chtějí osobnostně růst; rosteme s nimi.

Svou práci máme rádi a právě tato společná cesta nám přináší 20 let úspěchů a stabilitu na trhu.

Naše práce nám přináší radost a vědomí, že po nás něco zůstane, něco krásného, co potěší oko a duši lidem okolo nás.

„Věřím, že potěšíme i Vás.“
Jakub Olbert
Výkonný ředitel

Historie

2020

Rok 2020 se nese v duchu inovací. Navzdory krizi naše firma přidává na obrátkách i v dalších odvětvích jako jsou návrhy, výroba a realizace veřejných dětských hřišť, dřevostavby nebo zážitkový marketing.

2019

Rok 2019 přinesl mnoho pozitivních změn. Nová hala, která pojme sklad o 1000 palet, ale i veškeré technologie, nám ušetřila mnoho místa. Je to díky skladování do výšky 10m. Regálový systém, který je poloautomatický, pomáhá a zjednodušuje práci. Další významná změna přišla s novým logem společnosti. Po 23 letech jsme posunuli ručně malované logo k větší jednoduchosti a dynamice. Nyní jsme významným dodavatelem v oblasti eventů, scénografie a reklamních objektů.

2018

V tomto roce jsme získali významné zakázky v Rusku, zejména dodávka vánoční dekorace pro město Moskva a také pro Metropolis, jedno z největších oc v Moskvě. Naše půjčovna realizovala několik zajímavých eventů. Nejen díky tomu se naše obchodní strategie obrací více k scénografii.

2017

Otevřeli jsme půjčovnu dekorací Dekorent v Praze - Kunraticích. Můžete si půjčit výzdobu na oslavu narozenin, na svatby, firemní večírky, pro natáčení a filmování.

2016

Praha získala v hodnocení amerického deníku USA Today i několika prestižních britských listů titul nejkrásnější vánoční destinace na světě. Zdobili jsme Staroměstské i Václavské náměstí. Získaného ocenění si vážíme. 

2015

V Ruské federaci se nám daří. Vytváříme nejdelší (312 m) a největší (9,4*8,5 m) mašli na světě, zdobíme zde 5 velkých obchodních domů.

2014

Otevření pobočky v Petrohradu (RU).

2013

Rozšíření výroby o nové haly a technologie (CNC fréza, 3D tiskárna, desktop paže, 3D scanner) a nové designérské studio.

2012

Expanze na evropský trh (Francie, Monako, Rakousko, Německo, Španělsko).

2011

První účast na mezinárodním veletrhu Christmasworld ve Frankfurtu.

2010

35 stálých a 150 sezónních zaměstnanců, uskutečnění více než 300 vánočních projektů.

2007

4. místo v celoevropské soutěži o nejkrásnější vánoční trhy, ztvárnění kulis pro větší filmové projekty (Narnie 2, Wanted, Fabourg).

2006

První slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze.

2003

Úspěšná realizace prvních velkých zakázek u filmu i obchodních řetězců, nové sklady a pobočky v ČR a SR, 20 stálých a 60 sezónních zaměstnanců.

1998

Společnost expanduje na Slovensko.

1996

Společnost založena v České republice trojicí přátel - název S.O.S. značí počáteční písmena jejich příjmení.

Pomáháme

„Vždyť se i o tebe jedná, když sousední stavení hoří.“
Quintus Flaccus Horatius

I my pomáháme. Již několik let jsme generálním sponzorem Komunitního centra Motýlek, pečujícího o děti s handicapem. Dále podporujeme lokální sportovní kluby, jako je SK Slovan Kunratice a floorballový tým Start 98 Kunratice. Dlouhodobě spolupracujeme se základní školou Kunratice, protože nám záleží na vzdělání budoucích generací. Nárazově se účastníme různých benefičních koncertů či vnášíme vánoční radost do dětských domovů a komunitních center, loni před Vánoci naši zaměstnanci přispěli kojeneckému ústavu Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici na zakoupení monitorů dechu.

Dále podporujeme:

Dětské centrum – Fakultní Thomayerova nemocnice, Praha 4 – Krč, Dětský domov DOMINO, Plzeň, Domov pro seniory, Praha 10 – Malešice, Mateřskou školu DUHA, Praha 9 – Dolní Počernice, Skupinu The Tap Tap – kapela studentů se zdravotním postižením, Praha 4, Základní školu Ružinovská – Praha 4, Mateřskou školu Sulanského, Speciálně pedagogické centrum Štíbrova, Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem Praha 9.

 

Program GLOBE 2017:

V listopadu loňského roku jsme pomohli finančním darem ZŠ Kunratice, aby se mohla zúčastnit programu GLOBE v Izraeli.

Výstup z programu od ZŠ Kunratice:

Program GLOBE Global Learning and Observations to Benefit the Environment

GLOBE je vědecký a vzdělávací program, který spojuje síť studentů, učitelů a vědců z celého světa, aby lépe pochopili, udrželi a zlepšili životní prostředí na místní, regionální a globální úrovni. Žáci vytvářejí datové soubory výzkumné kvality, které mohou být použity k podpoře studentského a odborného vědeckého výzkumu.
K dnešnímu dni bylo do databáze GLOBE přidáno více než 130 milionů měření.

  • V programu GLOBE je zapojeno přes 1 milion žáků ze 112 zemí světa.
  • V České republice je v programu zapojeno 130 základních a středních škol.
  • GLOBE je vědecký a vzdělávací program, který spojuje síť studentů, učitelů
    a vědců z celého světa, aby lépe pochopili, udrželi a zlepšili životní prostředí
    na místní, regionální a globální úrovni.

Na konferenci GLOBE Regional Meeting and Teachers Training v izraelském Zicronu Yaacov jsme mimo jiné vyrazili představit nový směr v programu, kterým se ubíráme v České republice.

Český GLOBE se více zaměřuje na využití dovedností žáků v samostatných badatelských projektech zaměřených na problémy životního prostředí. Představovali jsme projekt žáků základní školy Kunratice „Když se les probouzí,“ ve kterém se žáci aktivně zabývali  faktory ovlivňující fenomén „jarního aspektu“ v Kunratickém lese.

Na konferenci byli přítomni učitelé a koordinátoři programu GLOBE z 22 zemí Evropy a Eurasie a ředitel programu z NASA ze Spojených států pan Tony Murphy.

Cílem naší účasti bylo přesvědčit zúčastněné o smysluplnosti našeho pojetí programu GLOBE. Tedy, aby žáci nejen prováděli měření v přírodě a odesílali svá data vědcům, ale aby dokázali své dovednosti využít k vlastním výzkumným projektům a lépe tak porozuměli problematice životního prostředí a řešení jeho problémů. Jedná se o metody aktivního učení.

Navštívili jsme také různé izraelské školy. Mimo jiné jsme navázali kontakty s učiteli a školami ze zahraničí (Nizozemí, Izrael apod.)

Během návštěvy se také zrodil nový multikulturní projekt založený na komunikaci žáků v cizím jazyce a vzájemném poznávání různých kultur a náboženství.

Děkujeme S.O.S. Dekorace za umožnění této významné cesty a těšíme na další spolupráci.

Pomáháme Pomáháme Pomáháme Pomáháme Pomáháme

Komunitní centrum Motýlek

Pomáhejte s námi. Více informací naleznete zde: motylek.org.

Náš tým